W energii męskiej czy żeńskiej?

Który świat jest lepszy? Świat kobiet czy mężczyzn? Wojna płci trwa bezustannie, nieprawdaż? Zastanawialiście się kiedyś dlaczego?

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat odbiegający nieco od kur i kóz oraz innych stworzeń, natomiast również bardzo związany z naturą.

W Eko-Wiosce jest naprawdę dużo pracy z okazji wiosny i zbliżającego się lata.  Pogoda nie sprzyja do końca efektywnej pracy z powodu sporych deszczy i porównywalnie niskich temperatur. Mimo, iż człowiek ma po części władzę nad własnym życiem, nie do końca jest kompletną siłą sprawczą w świecie natury. W świecie binarnym, składających się z kontrastów i przeciwności, tak jak nastaje przypływ, musi nadejść odpływ, pełnia i nów, lato i zima… mężczyzna i kobieta. O tym właśnie jest dzisiejszy post.

Energia męska i żeńska. Cóż to takiego. W zasadzie każdy z nas zna tą różnicę od dziecka, lecz nie do końca, jak okazuje się w dorosłym życiu, panujemy nad swoimi wewnętrznymi żywiołami. Każdy człowiek posiada w sobie swoistą biegunowość, polaryzację i cały wachlarz przeróżnych aspektów, barw, emocji, uczuć. Jesteśmy swoim własnym multiwszechświatem, który zawiera wszystko i mieści się we wszystkim.

Kobieta i mężczyzna to taniec dwóch  aspektów:  siły męskiej i część żeńską. Niebywałą sztuką jest integracja tych dwóch połówek.

Przeważnie spełnienia szukamy w świecie zewnętrznym, ale by do tego doszło, należy odnaleźć złoty środek w swoim wnętrzu.

Energia żeńska.

Czym jest i jaka jest. Właśnie! To pytanie zadawałam sobie dosyć długo, ponieważ skąd mogłam znać definicję energii męskiej skoro nie jestem mężczyzną. Czyżby? Tak mi się tylko wydawało. Będąc stu procentową kobietą, jak okazało się, od dziecka przebywałam w energii męskiej, która zarządzała całym moim życiem i powodowała takie a nie inne wydarzenia, przyciągała do siebie jak magnez pewne okoliczności. Kiedyś myślałam że tak już jest, mam gorzej niż inni, mam pod górkę i takie moje przeznaczenie. Aż do momentu jak nie zetknęłam się z tematyką energetyczną w kilku publikacjach.

Okazało się, że prócz wyglądu i cech biologicznych, nie mam niż wspólnego z kobietą, ponieważ siedzi we mnie facet. Ten facet powoduje wojny i zniszczenia, do których się przyzwyczaiłam i przestałam uważać je za coś niezwykłego, aż w końcu poczułam tak ogromne zmęczenie, że przestało mi się cokolwiek chcieć. Ten facet przez większość życia, kazał mi być aktywną, pierwszą, niezastąpioną, silną i wyjątkową, niezależną i zaradną. Energia męska ma to do siebie, że jest niezwykle twórcza, kreatywna. W żywiołowości to odpowiednik Słońca, ognia i siły, ale również walki, intelektu, czystego rozsądku. Czy już wiecie jak może wyglądać życie kobiety w tej energii?  Przebojowo! Ale i ciężko, niespokojnie! Wielkie wyrzeczenia, wyzwania przerastające nas samych i niepokój towarzyszący ciągłym zmaganiom, często bardzo trudnym i nienaturalnym.

Kobiecość jest subtelna, intuicyjna, spokojna i kapłańska. Posiada wiedzę i mądrość, spokój wewnętrzy oraz intuicję, którymi można czynić cuda, przyciągać okoliczności, za sprawą których w naszym życiu dzieje się magia. Kobieta jest częścią mężczyzny, tworzy go, a on jest siłą, która tej kobiecość broni i chroni oraz wspiera. Układ taki stanowi integralną jedność, synergię i wypełnienie na każdym poziomie. Kobieta JEST, mężczyzna DZIAŁA.

Kiedy człowiek porzucił Matkę Ziemię i wiedzę Wielkich Słowian, wszedł silne na drogę Ego i zaczął lekceważyć naturę, jego polaryzacja odwróciła się czyniąc szkody wszelkiemu stworzeniu na tej planecie w postaci chaosu. Rozpoczęła się walka płci nieprawidłowo spolaryzowanych, rywalizacja i brak zrozumienia.  Powiedzenie  John’a gey’a, że „Kobiety sa z Wenus a Męzczyźni z Marsa” dawno straciło na znaczeniu, bowiem ostatnio większość z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn jest rodem z Marsa.

Siłowe przechodzenie z jednego bieguna energetycznego na drugi często kończy się fiaskiem i wszelkimi zaburzeniami, nie tylko ról społecznych ale i zdrowia, życiowej realizacji, materializacji pragnień, szczęścia osobistego oraz witalności ciała.

Zatem będąc w energii męskiej często już od swojego przyjścia na świat, bądź nabywając ją w trakcie życia dorosłego,  nie zdawałam sobie sprawy z tego tak długo, aż zechciałam zmienić komfort swojego życia na łagodniejszy, spokojniejszy i bezpieczniejszy, aż w końcu odkryłam tą różnicę i oniemiałam z wrażenia, jak wielką rolę w naszym życiu pełni aspekt biegunowości i polaryzacji.

Co więcej, niezmiernie ciężko powrócić do pierwotnej polaryzacji już raz utraconej, zdeformowanej poprzez różne doświadczenia życiowe. Często proces naprawczy wymaga wielu zabiegów i świadomości.

 

Postanowiłam temat ten poruszyć dodatkowo warsztatowo i na kanale YT, ponieważ nie jestem w stanie wytłumaczyć w tak wielkim skrócie mechanizmów, które powodują przebiegunowanie,  ani sposobu wewnętrznego równoważenie tych dwóch pól siły, wewnętrznej mocy.

Temat będę podejmować krok po kroku abyście mogli zbadać swoją polaryzację, rozpoznać ją i naprawić. Czarne powinno zostać czarnym, białe – biały. Podobnie jest w świecie natury, w której każdy element ma swoje miejsce ustalone wedle boskiego prawa natury. Przekraczanie tych granic po prostu nam nie służy.

Jeśli chcecie więcej poczytać i posłuchać o energii męskiej i żeńskiej oraz sposobach jej przywracania. O tym czy warto i dlaczego, piszcie w komentarzach! .

 

Tymczasem życzę Wam boskiego dnia, kobietom typowo żeńskiego a mężczyznom …. Wiadomo 🙂

Tymczasem wymienię w kilku punktach po czym poznasz, że jesteś w energii męskiej jako kobieta.

Kobieta w energii męskiej

jest niezależna

bywa agresywna

impulsywna

samodzielna i samowystarczalna

rywalizuje i walczy z mężczyznami

podejmuje trud ponad jej normę fizyczną i psychiczną

stara się nie prosić o pomoc

sukces i pozycja społeczna jest jej wyznacznikiem wartości

nie daje sobie możliwości odpoczynku, relaksu, zadbania o siebie

bierze całą odpowiedzialność na siebie za rodzinę

sytuacje życiowe często ją wyczerpują

doświadcza trudności w związkach bądź jest pozostawiona sama sobie

sukcesy i osiągnięcia przychodzą jej z trudem i wymagają ciężkiej pracy

emanuje siłą

typ Zosi Samosi

rzadziej okazuje uczucia i ciepło

bywa nadaktywna

często nie otrzymuje potrzebnego wsparcia, gdyż sprawia wrażenie nieprzeciętnie silnej

tych przykładów jest znacznie więcej, ale analizować należy je bardzo indywidualnie. Zatem do dzieła. Rozpoznajesz już siebie w tej roli? uważasz także że życie rzuca Ci kłody pod nogi? To nie zycie, lecz Ty sama powodujesz te wydarzenia, generujesz w sobie rodzaj wojowniczej energi i fali uderzeniowej.

 

Polaryzację żeńską cechuje głównie:

silna intuicja, przewidywanie

wizjonerstwo

siła uczuć

spokój i harmonia, świadomość swojej siły wewnętrznej

szybka materializacja i obecność w Tu i Teraz

łatwość realizacji i zarządzania rzeczywistością

mądrość i cierpliwość, spokój , opanowanie

wyższe JA

synergia i synchronizacja obu półkul mózgowych

równowaga

nie wchodzenie w skrajne emocje

tajemnica

 

 

kobieta jest Księżycem, mężczyna jest Słońcem

 

41976636_10217202387830748_7693918072326848512_n

Teks i foto: Luiza Szuman

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s